דלג לתפריט ראשי(מקש קיצור 1) דלג לתוכן(מקש קיצור 2) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 3)דלג למפת אתר (מקש קיצור 4)
תזונת תינוקות

תחליף חלב-תרכובת מזון לתינוק (תמ"ל): כך תבחרי את המתאים ביותר עבורו

ההזנה הטבעית היא התזונה הטובה ביותר לתינוק, אבל אם וכאשר היא לא מתאפשרת באופן בלעדי, צריך לבחור את תחליף החלב-תרכובת מזון לתינוק (תמ"ל).
כיצד בוחרים? כל ההמלצות בכתבה.

רק עכשיו חזרת הביתה עם האוצר שלך, אבל לצד ההתרגשות והאושר סביר להניח שיש לך גם הרבה שאלות ותהיות לגבי הטיפול בו וההתפתחות שלו. אחד הנושאים המרכזיים המטרידים כמעט כל אימא היא תזונת התינוק, ולא בכדי. התזונה, בסופו של דבר, היא זו שאחראית על גדילתו והתפתחותו בתקופה ייחודית זו של גדילה מואצת.

אין ספק כי הזנה טבעית היא התזונה הטובה ביותר לתינוק המספקת לו את כל רכיבי התזונה הנדרשים כמו גם הגנה חיסונית והיא מומלצת כמזון בלעדי עד גיל 6 חודשים, ואם הנקה בלעדית אינה מתאפשרת באופן בלעדי מסיבות כאלה ואחרות, עליך לבחור את תחליף החלב-תרכובת מזון לתינוק (תמ"ל) המתאים עבור תינוקך.

"בבואך לבחור תחליף חלב-תרכובת מזון לתינוק (תמ"ל) חשוב לבחור תחילה בכזה שהינו על בסיס חלבי כמומלץ ע"י משרד הבריאות. מעבר להרכב הבסיסי הנדרש לפי התקנים המחמירים של מזון לתינוקות, חשוב לוודא שתחליף החלב-תרכובת מזון לתינוק (תמ"ל) יכיל גם רכיבים ייחודים' כמו אלו הקיימים בסדרת מטרנה אקסטרה קר מהדרין", מבהירה רננה מזרחי, דיאטנית קלינית והמנהלת המדעית של מטרנה.

❤ רוצה לדעת עוד? סדרת מטרנה אקסטרה קר מהדרין >>

פרוביוטיקה

פרוביוטיקה היא שם כולל לחיידקים ידידותיים, הנמצאים במערכת העיכול שלנו. היא קיימת בהזנה הטבעית, ומחקרים הוכיחו את חשיבותה המכרעת לחיזוק מערכת החיסון של הרך הנולד. אם התינוק אינו יונק, חשוב לבחור עבורו תחליף חלב המכיל פרוביוטיקה.

רכיב שומני מסוג אומגה 3 ו-6 (LCPUFA)

אומגה 3 ו- 6 קיימים בהזנה טבעית. כמותם בחלב אם מושפעת מתזונת האם במהלך ההיריון וההנקה – כשהמקורות העיקריים לכך הם דגים או תוספי תזונה. כאשר בוחרים תחליף חלב-תרכובת מזון לתינוק (תמ"ל), בעיקר בחודשי חייו הראשונים של התינוק, ישנה חשיבות רבה לבחירת תמ"ל המכיל רכיב זה.

הרכב שמנים ייחודי

שומן ככלל הינו רכיב תזונה מרכזי בתזונת תינוקות המספק כמחצית מהאנרגיה הדרושה לו לגדילה המהירה בשנת חייו הראשונה.

הרכב שמנים מסוג בטאפלמיטט הינו הרכב שמנים שהוכח מחקרית כתורם ליציאות רכות, לעיכול קל ולהפחתת משך הבכי של התינוקות בכ-50% והוא ייחודי לתחליף החלב-תרכובת מזון לתינוק (תמ"ל) של מטרנה.

הרכב פחמימות ללא סוכר לבן (סוכרוז) וללא חומרי טעם וריח – תינוקך גדל בקצב מהיר והוא זקוק לרכיבי תזונה מזינים למשימת הגדילה המהירה. לקטוז (סוכר החלב) הוא המרכיב מרכזי בהזנה הטבעית שהוא המזון הטוב ביותר עבור התינוק. זהו למעשה סוכר טוב  שמספק לתינוק אנרגיה זמינה ובנוסף מעודד את ספיגת הסידן ותורם למיקרוביום -הרכב אוכלוסיית חיידקי המעי של התינוק. אם ההנקה אינה מתאפשרת או לאחר ההנקה חשוב לבחור בתמ"ל – תרכובת מזון לתינוקות שמכילה לקטוז אך אינה מכילה סוכר לבן שהוא סוכר בעל מתיקות גבוהה פי 6 מלקטוז אשר אינו מקנה שום יתרונות לתינוק ואף להיפך מייצר הרגל אכילה לא רצויים של העדפה לטעם מתוק ובעל פוטנציאל להזיק לשיניים.

לסיכום, בבואך לבחור תחליף חלב - תרכובת מזון לתינוק (תמ"ל), מומלץ לעיין היטב ברשימת הרכיבים ובמידע הקיים על המוצר, כדי לבחור את הטוב ביותר לתינוק. 
❤ רוצה לדעת עוד? סדרת מטרנה אקסטרה קר מהדרין >>

תינוק אוכל מבקבוק מטרנה