דלג לתפריט ראשי(מקש קיצור 1) דלג לתוכן(מקש קיצור 2) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 3)דלג למפת אתר (מקש קיצור 4)
תזונת תינוקות

על חשיבות שלב 3 בתזונת הפעוט

יום ההולדת הראשון לכל פעוט הוא משמח ומרגש. זה כבר לא אותו תינוק קטנטן-  פעוט בן שנה זה כבר עולם אחר. כשתינוק מגיע לגיל שנה, התזונה שלו כבר מגוונת וכוללת מגוון רחב של מאכלים מההיצע המשפחתי שלכם.

ההנקה או הבקבוק בגיל הזה, אינם המרכיב המרכזי בתפריט. עם זאת, הם עדיין זוכים למעמד חשוב בתזונת הפעוט– שכן הם מהווים השלמה תזונתית לרכיבים חשובים כמו ויטמינים, מינרלים ובמיוחד ברזל התורם להתפתחות.

לפי האיגוד האירופאי לתזונה וגסטרואנטרולוגיה בילדים (אספגן), תרכובות מזון לפעוטות (שלב3 ) יכולים  להיות דרך טובה לספק לפעוט רכיבים חשובים כמו ברזל וויטמין D אשר פעוטות רבים אינם צורכים מספיק בתזונתם. שילוב של  1-2 בקבוקים ביום בתזונה מגוונת של פעוט שאוכל כמעט הכל מתפריט המשפחה, מהווה השלמה תזונתית המשמשת רשת בטחון שהוא אכן מקבל את כל מה שהוא צריך.

מטרנה מהדרין שלב 3 מועשרת בוויטמינים, במינרלים ובפרוביוטיקה ומותאמת לפעוטות מגיל שנה.

מטרנה מהדרין שלב 3:
בעלת הרכב חלבון איכותי הנדרש לגדילה ולהתפתחות התינוק
מועשרת בויטמינים ומינרלים חשובים כמו ברזל וסידן
הרכב תזונתי מותאם לפעוטות בגילאי 1-3
 ללא סוכר לבן
 ללא תוספת חומרי טעם וריח

רכיבתמ"ל מטרנה על בסיס חלבי
ויטמינים ומינרליםמועשר בויטמינים ובמינרלים
ברזלמועשר בברזל עם 40% מהקצובה היומית המומלצת (במנה של 240 מ"ל)
הרכב חלבוןהרכב חלבון מתקדם התומך בגדילה (יחס 60:40 עד גיל שנה)
חומרי טעם וריחללא חומרי טעם וריח בכל השלבים
הרכב סוכרים ללא סוכר לבן בכל השלבים 

כשבן השנה מחליט לאכול "לבד"

כשפעוט כבר בן שנה, הוא רוצה להיות עצמאי. חלק מביטויי העצמאות הראשונים שלו הם סביב האוכל. הוא רוצה לאכול בעצמו, מתחיל להיות בררן ומעוניין לבחור את מזונותיו בעצמו. כשהוא מנהל לעצמו את הארוחה, סביר להניח שחלק מהאוכל לא יגיע לפיו ואז גם לא בטוח שהוא יקבל את כל כמות הוויטמינים והמינרלים המומלצת עבורו. בשלב זה, קצב הגדילה של הקטנצ'יק כבר לא מהיר כפי שהיה בשנה הראשונה לחייו, אך עדיין חשוב מאוד שהוא יאכל טוב ובאופן מאוזן. ברזל, לדוגמה, הוא מינרל חשוב להתפתחותם של תינוקות ופעוטות, אולם אצל חלק ניכר מהפעוטות בישראל נמצא מחסור בו, וכתוצאה מכך יש פעוטות שסובלים מאנמיה. בגיל שנה פעוט זקוק ל-7 מ"ג של ברזל בכל יום. על מנת להגיע לכמות הזו, הוא צריך לקבל ברזל ממקורות שונים שהוא אוכל כל יום. זו הסיבה שמשרד הבריאות ממליץ להקפיד על מתן מזונות עשירים בברזל כמו בשר הודו וקטניות, כמו גם מזונות המועשרים בברזל דוגמת דייסות ייעודיות לתינוקות.

פעוט כבן שנה מחייך