דלג לתפריט ראשי(מקש קיצור 1) דלג לתוכן(מקש קיצור 2) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 3)דלג למפת אתר (מקש קיצור 4)
מטרנה אקסטרה קר מהדרין
דייסות מטרנהעם פרוביוטיקהלפרטים >
חופשה עם הקטנטנים

חופשה עם הקטנטנים

איך יוצאים לחופשה עם התינוק ושאר בני המשפחה? קבלו טיפים מנצחים

מזג האוויר מתחיל להיות נעים יותר בתקופת החגים וזהו זמן מושלם לחופשה משפחתית. כשמדובר בחופשה עם כמה ילדים ובטח אם זאת החופשה הראשונה של התינוק הקטן שהצטרף למשפחה, המשימה מצטיירת כמאתגרת  ביותר.

לא משנה אם אתם רוצים לנפוש בצפון, בדרום או בחו"ל: חופשה אינה משימה כה מורכבת כמו שאולי חשבתם. אם תתכננו אותה נכון ותתאמו ציפיות בין כל בני המשפחה, צפויה לכם חופשה מהנה.  

  • חישבו על הילדים

חופשה משפחתית, ,בדיוק כפי שהיא נקראת היא לא ממש חופש להורים. זהו זמן איכות מיוחד שלכם עם ילדיכם, לכן חשוב להתאימה לצרכיהם, החל מתכנון סגנון החופשה ומסלולי הטיול ולאורך כל מהלכה. חשוב לזכור שילדים  פחות סבלניים לנסיעות ארוכות אפילו אם מלוות בנופים שבעינכם נראים קסומים, כך  שהקצב צריך להיות שונה ומותאם גם להם ובמיוחד לתינוק שזה עתה הצטרף למשפחה.

  • התכוננו מראש

כשמטיילים עם ילדים, ועל אחת כמה וכמה עם תינוק, מומלץ להכין מראש רשימת ציוד (לרוב בכל הקשור  דווקא לקטן שבמשפחה, הרשימה היא הכי ארוכה). ארגנו תיק ייעודי ובו חיתולים, משטח החתלה, בגדים מתאימים להחלפה לפי מקום השהות ומזג האוויר, חיתולי בד ומגבונים, מוצצים ומשחקים אהובים. הביאו את כל מה שאתם זקוקים לו בשפע, שלא יחסר. בנוסף, רצוי שתיקחו אתכם כיסאות מתקפלים שיתאימו לגיל הילדים ולסוג הטיול, להצטייד במנשא או עגלה כדי שיהיה לכם קל לשאת את מי מהילדים שזקוק לנשיאה. בקיץ, חשוב גם להצטייד בקרם הגנה וכובע שמש, גם לכם וגם לילדים- השמש מסוכנת לכולנו.

  • תחשבו קטן

בכל נסיעה, בעיקר בטיסות לחו"ל, סוגיית האריזה וגודל המזוודות היא עניין משמעותי. "קולקציית" הבגדים של הילדים, הצעצועים והאביזרים של הפעוטות, כל הציוד של התינוק וכדומה, תופסים נפח רב – וכשהם נדחסים לתוך מזוודה אחת גדולה הם יוצרים בעיקר בלבול. לכן, ככל שניתן, מומלץ לארוז מזוודות אישיות קטנות יותר, עבור כל אחד, או כל זוג ילדים – כדי שההתנהלות תהיה קלה יותר.

מומלץ שכל  מה שהחלטתם בסופו של דבר לקחת, יארז  באריזות קטנות ככל האפשר. למשל בקבוקי שמפו קטנים, משחות שיניים קטנות, בקבוקי בושם קטנים, אריזות מוקטנות של חטיפים וכדומה. אם תינוקכם כבר ניזון מתחליף חלב, תוכלו לקחת עבורו גם אריזות מטרנה To go, הכוללות חמש מנות מדודות של תרכובת מזון לתינוקות, ארוזות בנפרד ומאפשרות הכנה נוחה וזמינה לתינוק בכל עת, מבלי שתצטרכו לקחת אתכם את הקופסה הגדולה מהבית.

  • שמרו על אלמנטים מוכרים של שגרה

היציאה מהבית  מרעננת עבורכם, אבל פחות עבור הקטנטנים. כשמדובר בתינוקות, הם דווקא צריכים ואוהבים את סדר היום הקבוע,  זה מה שמקנה להם ביטחון ויציבות. לכן גם כשאתם בחופשה, השתדלו לשמור על סדר היום השגרתי אליו התינוק הורגל, ובראש ובראשונה בכל הנוגע לזמני הארוחות. תינוק שאכל בזמן יהיה רגוע יותר בשעות שלאחר מכן. בנוסף, השתדלו להיות פרקטיים וקחו איתכם אריזות ייעודיות של מזון מוכר ואהוב עבורו, דוגמת מחיות מטרנה (לתינוק מעל גיל חצי שנה) טעימות, מזינות, קלות ונוחות לנשיאה בתיק, ומאוד נוח לשלוף אותן בעת הצורך.

גם בכל הקשור לשעות השינה, אל תמתחו יתר על המידה את זמן הערות של הילדים ובטח של התינוקות. עם זאת, צריך לזכור שבכל זאת מדובר בחופשה ולא יקרה כלום אם באחד הימים התינוק יהיה ער מעט יותר מהרגיל. חשוב שתזכרו כי תינוקות שחשופים לגירויים של רעש, טיולים בחוץ וסביבה מלאת אנשים, יכולים להישאר ערים יותר מהרגיל, וייתכן שיהיה להם קשה יותר להירדם ושאיכות השינה שלהם בלילה תהיה פחות טובה.

  • שמרו על זמן איכות

טיול הוא כיף, אבל הדרך אליו אינה  תמיד כזו. נסיעה ארוכה, פקקים, שעות ארוכות של טיסה וכדומה, גורמים לילדים לעייפות רבה. תינוקות נוטים להירדם במהלך הנסיעה וכך ישאר לכם זמן איכות עם הילדים הבוגרים יותר. לכן, כדאי להיערך עם משחקים מתאימים לדרך עבור הילדים הבוגרים יותר. פעילות משותפת ושמחה תורמת לאווירה נעימה ברכב ומעבירה את הנסיעה בכיף.

חופשה מהנה! 

פעוט יושב על שמיכת פיקניק ומשחק עם בועות סבון